Воскресенье, 24.06.2018, 09:19
Головна » Дошка оголошень » Різне » Різне

Відкритий лист
Інформація | 19.06.2014, 09:36

Відкритий лист Міністерству

регіонального розвитку,

будівництва та житлово-

комунального господарства України,

Департаменту освіти і науки

обласної державної адміністрації 

 

  Уряд України пропонує Проект змін до Конституції України (щодо децентралізації влади) та Концепції реформування місцевого  самоврядування та територіальної організації  влади в Україні.

  Проект передбачає укрупнення районів (у Херсонській області залишиться 3 райони) та об’єднання сільських і селищних рад, які будуть переіменовані у ради територіальних громад. У Нижньосірогозькому районі, куди увійде наш район, їх буде 20, три з яких будуть розташовані на території сучасного Іванівського району.

У інших селах буде обраний сільський голова,  який працюватиме на громадських  засадах (без оплати праці). До його обов’язків входитиме представлення інтересів населеного пункту, забезпечення документообігу між громадянами та органами місцевого самоврядування. Для територіальної громади планується надання лише первинної  медичної допомоги. Кваліфіковану медичну допомогу можна буде отримати лише в районному центрі (в смт Нижні Сірогози). Передбачається, що районна лікарня має обслуговувати не менше 150 тисяч людей. Територіальна громада матиме право самостійно встановлювати відсоткову ставку податку на нерухоме майно, землю, єдиного податку.
  Ознайомившись з  офіційними документами щодо децентралізації державної влади та обговоривши їх, колектив комунальної установи «Іванівський районний методичний кабінет»  дійшов висновку, що реформа направлена на фізичне, духовне винищення українського народу. Виникає питання: на чому ґрунтуються передбачувані результати реформи, що стосуються основних послуг, які  будуть надаватися територіальним громадам та громадянам органами місцевого самоврядування регіону?  Про який розвиток освіти, культури, спорту та туризму, медичного обслуговування, розвитку транспортної інфраструктури на селі може іти мова, якщо  територіальна громада розташована за сотню кілометрів від районного центру, який є дотаційним?! Практика  укрупнення населених пунктів існує у світі давно (СРСР, Китай, європейські держави), але в усіх випадках  передбачалася матеріальна підтримка з боку держави. Чи готова наша держава забезпечити фінансування та надати робочі місця мешканцям укрупнених районів? Де взяти кошти громадянам, які залишаться без роботи, на переоформлення  персональної  документації та документів на майно? Про який місцевий економічний розвиток іде мова? Складається враження, що люди, які планували цю реформу, мають на меті створити ідеальну модель державного устрою і  не хочуть бачити реалій життя сучасного села. Вимога ради Європи щодо ухвалення проекту змін до Конституції (щодо децентралізації влади) та  Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади на найвищому політичному рівні без подальших дискусій і зволікань, без внесення змін і удосконалень до проекту, на нашу думку, є злочином проти українського народу.  Кабінет Міністрів України пропонує обговорити реформу і в той же час проект змін та Концепція, розміщені на сайті Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України http://www.minregion.gov.ua, не містять конкретної інформації стосовно передбачуваного кошторису, проекту пропонованого  територіального поділу України (кадастрового плану).  Маємо надію, що проект буде допрацьовано, переглянуто з урахуванням думки не тільки ради Європи, а перш за все, громадян нашої країни.

Колектив комунальної

установи «Іванівський  

районний методичний кабінет»

19.06.2014, 09:36
Додав: ІРМК | Контактна особа: ІРМК W | Теги: обговорення проекту децентралізації, державна адмінреформа відгуки
Переглядів: 730 | Розміщено до: 19.07.2014 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]