Воскресенье, 27.05.2018, 05:24
Головна » Файли » Архів » Семінари

ДНЗ (Музика в дитячому садку)
19.05.2016, 12:26

Статтю наведено у повному обсязі, скорочений варіант представлено у №20 від 19 травня 2016 року районної газети "Нове життя"

Музика в дитячому садку
(та інші події в дошкільному житті району)

Велике значення має оточення, в якому зростає дитина. Людина, якій в дитинстві розкрили вікно в світ прекрасного, вміє повніше і радісніше сприймати життя, бачити світ багатосторонньо. Дітей, які були б  байдужі до музики немає і ранній прояв творчих здібностей спостерігається, як правило, саме у дітей, які отримують  музичні враження.
На жаль, не можна з упевненістю сказати, що в садочках нашого району це реалізовується в повній мірі. Відсутність посад музичних керівників (по 0,5 ставки у Іванівських ясла-садках та Новодмитрівському ДНЗ та 0,25 ставки у Шотівському ДНЗ), відсутність відповідного оснащення ставить виконання вимог програми під загрозу. Адже проведення свят, на чому в більшості і зосереджена робота вихователя з музичної діяльності, – це не той показник, за яким можна визначити рівень музичного виховання в дошкільній установі.
Згідно з Базовим компонентом дошкільної освіти на момент випуску з дошкільної установи дитина повинна мати уявлення про вокальну та інструментальну музику, основні музичні жанри, відтворювати на музичних інструментах прості ритмічні мелодії, виявляти уміння передавати настрій, емоції, почуття через музично-рухову і пісенну творчість. Тому спільно з завідувачами було вирішено провести районний семінар (29 квітня 2016 року на базі Іванівського ясла-садка «Лелеченя») з даної теми для завідувачів та вихователів, в ході якого акцентувати увагу на методиці розучування музичних творів, розвитку загальної музикальності дітей (сенсорні здібності, ладо-висотний слух, почуття ритму), формування виразності  рухів, розвитку музичного смаку. На конкретних прикладах  музичні керівники Іванівських ясел-садків Литвиненко Ірина Олександрівна та Малихіна Інна Олександрівна продемонстрували свою роботу у напрямку формування музичних рухів дошкільників, розвитку музичних образів та здатності відтворювати їх рухами, уміння розрізняти найпростіші музичні поняття (високі та низькі звуки, темп інші), точному інтонуванню, проведення музичних ігор. Музичний керівник Новодмитрівського дошкільного закладу Стецун Олена Анатоліївна поділилася власним досвідом у напрямку музичних імпровізацій, створення дітьми музичних образів, хореографічної роботи з дітьми. Методистом КУ «Іванівський районний центр по обслуговуванню закладів освіти, фізичної культури та спорту»  Кузьменко Н.М. наголошено на особливостях планування музичного керівника, проведення свят, розваг, вечорів, спільної роботу з вихователями та батьками; проведено тестування на знання педагогами основних понять стосовно музичної освіти дошкільників, обговорено показники діагностики музичних здібностей дітей дошкільного віку, та використання музичного репертуару відповідно до програмових вимог.  
Районний семінар є завжди чудовою нагодою поділитися власними напрацюваннями, досвідом та педагогічними знахідками. Так було організовано і цього разу. Вихователь Фрунзенського дошкільного навчального закладу «Барвінок» Погрібна Лариса Василівна, досвід якої з питання «Виховання ціннісного ставлення до природи, формування навичок естетичного сприйняття природи та елементарних навичок природокористування» готується до затвердження радою методичного кабінету, у формі майстер-класів продемонструвала як формувати у дітей позитивне ставлення до всього живого, що нас оточує, бажання піклуватися про тварин і рослин, уявлення про взаємозв’язки у природі.
Лариса Василівна у своїй роботі спирається на думку, що екологічна освіта не повинна бути ізольованим напрямом у роботі дошкільного закладу, тому екологізація є невід’ємною частиною всього навчального процесу у Фрунзенському ДНЗ. Це є і основним напрямком діяльності закладу. Педагогами докладено чимало зусиль щоб створити та постійно оновлювати розвивальне середовище групової кімнати, де створено осередок природи, осередок для дослідів з природним матеріалом, матеріали для екологічних сюжетно-рольових ігор. На майданчику обладнано квітник, ягідник, город, висаджені лікарські рослини, годівнички та шпаківні для птахів.
Це не перший районний захід, у якому приймає участь вихователь та демонструє форми та методи роботи з дітьми. Вихователі та завідувачі мали змогу побувати на відкритому показі заняття в ході районного семінару на базі Фрунзенського дошкільного навчального закладу «Соціалізація особистості дошкільників через призму еколого-валеологічної роботи» 18 жовтня 2013 року, заклад у квітні 2016 року прийняв участь у Всеукраїнському фестивалі-огляді «Калейдоскоп педагогічних ідей з екологічного виховання дошкільників» та розмістив свої матеріали на Освітньому порталі «Педагогічна преса».
В.Сухомлинський зазначав: «Турбота про довкілля є і турботою про людину, її майбутнє, а те, що завдає шкоди природі, шкодить і нам самим» - добре якщо всі будуть слідувати даному твердженню і в роботі з дітьми і в повсякденному власному житті.
 Цього дня чекали педагоги Іванівського ясла-садка «Лелеченя» щоб презентувати колегам  створену кімнату патріотичного виховання.
Ідейним натхненником  її створення була вихователь Стицина Надія Іванівна, яку підтримав увесь колектив. Головною метою облаштування тематичної кімнати було організація середовища, яке б сприяло доступніше кожній дитині донести інформацію про  державну символіку України, ознайомити з її минулим та сьогоденням, з поняттям що  наша країна є незалежною державною, що ми всі є її невід’ємною частиною. Кожен вихователь в своїй роботі прагне урізноманітнювати діяльність дітей, пробуджувати їхню активність, самостійність, викликати зацікавленість до вивчення історії України. Виховні патріотичні моменти присутні у кожному занятті, і не тільки на заняттях, а й в різних заходах, святах, в іграх, в побуті, в читанні книг про Батьківщину, її героїв, народ, про традиції і культуру свого народу.
Перед вихователями постають непрості завдання, які треба впроваджувати в освітньо-виховний процес, це: 1) формування духовно-моральних взаємин;  2) почуття власної гідності; 3) любові та поваги до національних цінностей; 4) любові до рідного краю (дому, сім’ї, дитячого садка, міста).
Тож ініціатива педагогів Іванівського ясел-садка «Лелеченя» прийнята схвально  присутніми на семінарі завідувачами і кожен повіз у свій дошкільний заклад нові ідеї та задуми.
Творчого усім натхнення та здійснення задуманого!

Методичний кабінет
КУ «Іванівський районний центр
по обслуговуванню закладів освіти,
фізичної культури та спорту»

Болотова М.М., завідувач Іванівського я/с «Лелеченя»

Фото розміщені у розділі "Фотоальбом"

Категорія: Семінари | Додав: ІРМК | Теги: семінар Іванівський район, семінар дитячий садок Іванівка
Переглядів: 996 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]