Четверг, 24.05.2018, 00:38
Головна » Статті » Для вчителів » Вихователь року

Вихователь року-2014

“Кожне слово вихователя повинно нести в собі добро, справедливість, красу – в цьому суть наших повчань. У цій справі немає дрібниць. Одне ваше слово може зруйнувати в дитини віру у вас як вихователя, збентежити дитячу душу”. 

В.О.Сухомлинський

Вихователі мають справу з найскладнішим, неоціненним, найдорожчим, що є в житті, - з маленькою людиною. Від вихователів, від їхнього вміння, майстерності, мистецтва, мудрості залежить  з якими знаннями дитина прийде у великий світ та якою буде її подальша дорога.  
427 маленьких жителів району  віком від 2 до 6 років відвідують дитячі навчальні заклади, де працюють молоді душею, невгамовні і запальні вихователі.
Виявлення та підтримка найбільш активних, талановитих, творчих педагогів, новаторів педагогічної справи, пропагування і розповсюдження їх досвіду, впровадження ефективних методів у систему виховання і навчання дітей дошкільного віку є метою щорічного конкурсу педагогічної майстерності «Вихователь року», який цього року відбувся 04 квітня у приміщенні Іванівського ясел-садка «Світлячок».
Конкурс є одним із заходів районної  програми розвитку дошкільної освіти та  орієнтований на підвищення професійного рейтингу вихователів серед колег, батьків і громадськості.
За звання  кращого вихователя 2014 року змагалися: Іванченко Тетяна Вікторівна - вихователь Трохимівського дошкільного навчального закладу «Сонечко», Катрак Тетяна Іванівна - вихователь Благодатненського дошкільного навчального закладу «Колосок», Овсянікова Ірина Анатоліївна -  вихователь  Новодмитрівського дошкільного навчального закладу «Ромашка», Супрун Лілія Олександрівна - вихователь  Шотівського дошкільного навчального закладу «Сонечко».      
Компетентне  журі  очолювала начальник відділу освіти районної державної адміністрації Шикуленко Л.І., а оцінювали виступи конкурсантів: завідувач комунальної установи «Іванівський районний методичний кабінет» Шатова К.В., заступник завідувача комунальної установи «Іванівський районний методичний кабінет», голова ради голів профкомів та профорганізацій працівників освіти Шокарь О.В., завідувач Іванівського я/с «Світлячок» Бикова А.В., завідувач Іванівського я/с «Лелеченя» Болотова М.М. 
У своїх виступах  кожна з конкурсанток прагнула якнайповніше викласти свої знання методики,  уміння, накопичений досвід. За допомогою  комп’ютерних презентацій  підтверджували унікальність кожного дошкільного закладу, та  значимість  дошкільної освіти для гармонійного розвитку та подальшої соціалізації  особистості дитини.
Маючи у своєму арсеналі власний стиль, почерк, професійні знахідки до виконання завдань вихователі підходили творчо,  з почуттям  гумору та з урахуванням вимог Базового компоненту дошкільної освіти. Майстер-клас, продемонстрований Іванченко Тетяною Вікторівною, розкрив значимість роботи вихователя по розвитку у дошкільників комунікативних функцій (а саме мовленнєвої компетенції).  Високий рівень професійності та системність роботи у напрямку правового виховання дітей дошкільного віку засвідчила своїм виступом  Катрак Тетяна Іванівна. Творчість та оригінальність досвіду в напрямку включення в роботу з дітьми молодшого дошкільного віку нетрадиційних технік малювання презентувала Овсянікова Ірина Анатоліївна. Необхідність спільної діяльності дошкільної установи та батьків у напрямку зміцнення фізичного здоров’я дітей довела Супрун Лілія Олександрівна. 
Теплу, дружню атмосферу, позитивні емоції дарували присутнім виступи   маленьких артистів - вихованців  Іванівських ясел-садків «Світлячок», «Лелеченя» та Новодмитрівського дошкільного закладу «Ромашка». 
За підсумками восьми конкурсних етапів (підготовка портфоліо, проведення відкритого заняття, представлення дошкільного закладу та колективу, представлення досвіду роботи, гумористичний конкурс відео запитань від дітей, конкурс на знання програмових вимог, запитання по наступності від учителів початкової ланки та конкурс, спрямований на формування національної свідомості, шанування духовних надбань українського народу)  вихователем 2014 року  стала Овсянікова Ірина Анатоліївна. 
Окремо слід наголосити, що перемога Овсянікової І.А. є перемогою всього колективу Новодмитрівського дошкільного закладу, що на чолі з завідувачем продемонстрували справжню дружню підтримку, співпрацю та активну допомогу.переможець та лауреати
Переможець та лауреати конкурсу відзначені грамотами  відділу освіти районної державної адміністрації. Маємо сподівання,  що усі учасниці цьогорічного конкурсу будуть гідно відзначені місцевими сільськими радами, дошкільні заклади яких вони представляли.
Ми пишаємося  нашими вихователями! Це вони  плекають майбутнє рідного району, вони присвятили свою професію найсвятішому  на Землі - дитині! Вони усвідомлюють, що майбутнє ходить поруч з нами. Майбутнє дивиться очима наших дітей. Якими очима? Довірливими? Закоханими? Скептичними? Замріяними? Або сповненими острахів і невпевненості?  Цей погляд залежить від нас - дорослих. А від погляду цього залежить не багато ні мало - завтра нашої країни!


Методист комунальної установи
«Іванівський районний методичний кабінет»           Н.Кузьменко

Сценарій до конкурсу: Скачати...

Категорія: Вихователь року | Додав: ІРМК (09.04.2014) W
Переглядів: 1530 | Теги: сценарій вихователь року, конкурс вихователь року | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]