Воскресенье, 27.05.2018, 05:12
Головна » Статті » Дошкільна освіта » Матеріали

ДНЗ (патріотичне виховання)

У всіх людей одна святиня,
Куди не глянь, де не спитай.
Рідніша їм своя пустиня,
Аніж земний в чужині рай.
Їм красить все їх рідний край.
Нема без кореня рослини,
А нас, людей, без батьківщини

М.Чернявський

Цими словами розпочала заняття з вихованцями старшої групи вихователь Іванівського ясел-садка «Світлячок» Тріщова Л.С. Заняття, на якому були присутні завідувачі дошкільних закладів району, проведено 15 листопада 2016 року в рамках районного семінару з теми «Виховання патріотичних почуттів у дошкільників» на базі Іванівського ясел-садка «Світлячок».  
Чи актуальним є виховання патріотизму у наш час?
Видатний український педагог В.О. Сухомлинський (1918-1970) у книзі «Народження громадянина» писав: «Домогтися того, щоб вихованця вже з дитинства хвилювало теперішнє та майбутнє Вітчизни, – одна з найважливіших передумов запобігання моральним зривам у дитячі роки. Патріотичні думки, почуття, тривоги, патріотичний обов’язок, громадянська відповідальність – це основа почуття людської гідності. Той, у кому ви сформували ці якості душі, ніколи не виявить себе в чомусь поганому, навпаки – він прагнутиме виявляти себе тільки в доброму, гідному наших ідей, нашого суспільства».
Тому відповідь на поставлене питання однозначна: виховання почуття патріотизму було, є і буде важливим завжди!
Побажання та очікування від семінару колеги - завідувачі висловили завідувачу Іванівського ясел-садка Биковій А.В. ще у серпні 2016 року при плануванні спільної методичної роботи на 2016-2017 навчальний рік:
підвищити рівень теоретичної підготовки  щодо питань патріотичного виховання дошкільників в умовах сьогодення;
розширити та уточнити знання  педагогів щодо принципів, методів, приймів і форм роботи з дітьми з основних напрямів патріотичного виховання дітей дошкільного віку;
розглянути прийоми просвітницької роботи вихователя з батьками з патріотичного виховання.   
Підводячи підсумки семінару усі були одностайні у своїй думці:  сподівання були перевищені.  Цьому сприяли і позитивні емоції від музичного заняття у старшій групі під керівництвом Малихіної І.О., яка разом з вихованцями зачарувала присутніх оркестром українських народних інструментів, чуттєвим танком та піснями, і  цікаве, змістовне, повчальне заняття Тріщової Л.С., де вихованці продемонстрували знання державних і народних символів, природних багатств України, фольклору, звичаїв та традицій.  
Не залишилися поза увагою присутніх і ті зміни, які щороку відбуваються в дошкільній установі. Простір і затишок, чистота, зі смаком підібраний дизайн - є результатом клопіткої роботи колективу закладу та батьківської громади. Завідувачі  оцінили оновлений хол, оформлення осередків групових кімнат, українську світлицю.
Але створити умови для перебування дітей - цього ще недостатньо. Важливо, наскільки емоційно комфортно буде відчувати себе дитина в цьому предметному середовищі, чому і як її тут навчать, чи зможе вона відкрити для себе великий світ. Більша частка відповідальності в цьому лягає на плечі педагогів, які душею і серцем вболівають за мікроклімат в дитячому садку та за майбутнє його маленьких мешканців.
Народознавчо-патріотичний напрямок є пріоритетним у роботі ясел-садка вже кілька років поспіль і колектив реалізує усі напрямки патріотичного виховання: формування уявлень про сім’ю, родину і родовід, краєзнавство, ознайомлення з явищами суспільного життя, формування знань про історію держави, державні символи, формування знань про людство.
Присутні щиро дякували колективу ясел - садка  за їхню творчу, невтомну працю та бажали  наступних  успішних звершень.
Ми також бажаємо закладу - розвитку,  педагогам - задоволення від своєї праці, вихованцям - цікавого та насиченого дозвілля.

Методичний кабінет.

Категорія: Матеріали | Додав: ІРМК (27.01.2017)
Переглядів: 264 | Теги: семінар днз, Іванівський р-н ДНЗ, патріотичне виховання дошкільника | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]