Пятница, 25.05.2018, 20:37
Головна » Статті » Дошкільна освіта » Матеріали

ПЕРШОТРАВНЕВИЙ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «МАЛЯТКО» АТЕСТОВАНО

З 14 по 30 листопада 2016 року відповідно до нового Порядку державної атестації дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки від 30 січня 2015 року № 67, на виконання плану атестації навчальних закладів Іванівського району проведено атестаційну експертизу Першотравневого дошкільного навчального закладу «Малятко».
Для  проведення атестаційної експертизи наказом відділу освіти районної державної адміністрації від 13 листопада 2015 року  № 150 «Про проведення державної атестації Першотравневого дошкільного навчального закладу «Малятко»  було створено експертну комісію з числа провідних фахівців відділу освіти районної державної адміністрації, комунальної установи «Іванівський районний центр по обслуговуванню закладів освіти, фізичної культури та спорту», депутатів, громадськості.
У ході експертної оцінки Першотравневого дошкільного закладу «Малятко» встановлено, що педагогічний колектив закладу забезпечує на належному рівні реалізацію державної політики в галузі освіти, виконання вимог Закону України «Про дошкільну освіту».
Педагогічний колектив закладу працює над реалізацією основних завдань: патріотичне виховання дошкільників, розвиток зв’язного мовлення дітей,  розвиток творчих здібностей дітей засобами мистецтва.
У ході проведення атестаційної експертизи щодо організації навчально-виховного процесу встановлено, що кадровій політиці в закладі приділяється належна увага. Заклад на 100 % укомплектований педагогічними кадрами, двоє педагогів мають середню спеціальну освіту в обсязі Бериславського педагогічного училища. З 2013 по 2016 рік в закладі атестований на відповідність займаній посаді 1 педагогічний працівник – завідувач Пляшечник А.С.; вихователь Сушко Н.Г. пройшла курсову перепідготовку у вересні 2016 року при КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» та подала заяву про атестацію у 2017 році на підтвердження тарифного розряду.
У 2016-2017 навчальному році заклад відвідує 11 дітей, що становить 73% охоплення дошкільною освітою дітей, проживаючих на території обслуговування. Діти п’ятирічного віку охоплені 100% (3 дитини). Результати кваліметричного оцінювання рівня розвитку дітей старшого дошкільного віку за 7 освітніми лініями Базового компоненту свідчать, що на момент переходу дітей до школи загальний розвиток дітей відповідає середньому і достатньому рівням (2,3 бали із 4 максимальних на початку навчального року; 2,9 балів – на кінець навчального року).
Спільна робота адміністрації закладу, педагогічного колективу та батьківської громади з питання матеріально-технічного розвитку закладу дозволила створити усі необхідні санітарно-гігієнічні та освітні умови для перебування та навчання вихованців. В закладі функціонує кімната з образотворчого мистецтва, «Художня студія», кімната вивчення правил дорожнього руху, музична зала, спортивна зала, кімната з народознавства «Бабусина світлиця», ляльковий театр, кімната Космосу. Є методичний кабінет, в якому знаходяться необхідні матеріали для проведення занять,  розробки занять, сценарії свят та розваг. У кабінеті завідувача встановлено комп’ютер та принтер для роботи.
За звітний період збережено в належному стані будівлю закладу. Системи водопостачання, каналізації та опалення знаходяться в задовільному стані. У минулому році проведено капітальний ремонт каналізації, внутрішніх туалетів, поточний ремонт групової кімнати, роздягальні, коридорів, музичної та спортивної залів. Поточні ремонти проводяться щороку за  допомогою батьківської громадськості. Територія ДНЗ «Малятко» прибрана та знаходиться у належному стані,  озеленена.
За атестаційний період у закладі проведено районний семінар завідувачів та вихователів «Розвиток творчих індивідуальних здібностей дошкільників», в ході якого в практичній частині було проведено відкритий показ заняття «Квітучий сад» із застосуванням нетрадиційних технік малювання вихователем Бутенко Н.І. та проведено майстер – клас завідувачем Пляшечник А.С. «Гірський пейзаж»  -малювання в техніці «монотипія». Проведена робота сприяє поширенню педагогічного досвіду серед освітян. Про результативність методичної роботи свідчить участь вихователя Бутенко Н.І. у конкурсі педагогічної майстерності «Вихователь року» та зайняте друге місце.
Робота щодо забезпечення техніки безпеки, охорони праці здійснюється у закладі відповідно до вимог чинного законодавства.
У  закладі  створені необхідні умови для проведення гурткової роботи «Чарівні  фарби і талановиті пальчики», де діти навчаються малювати нетрадиційними методами. Гурток «Комп’ютерна грамотність» сприяє реалізації варіативної складової Базового компоненту дошкільної освіти. Діти знайомляться з принципом роботи  на комп’ютері, з клавіатурою, мишкою, люблять гратися в розвивальні ігри для дітей. Гурток «Вчимося правильної вимови», який веде   Сушко Н.Г., вчить дітей виправляти помилки у мовленні.
            Одним із основних напрямків виховної діяльності закладу є національно-патріотичне виховання, яке здійснюється згідно з планом реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей. Постійно проводяться заходи патріотичного спрямування, які сприяють формуванню національно свідомої та соціально активної особистості: створено  куточок «Слава Україні! Героям слава!», в якому розміщені фото односельців - воїнів АТО., у груповій кімнаті оформлено національний осередок «Державна і національна символіка України», створено кімнату з народознавства «Бабусина світлиця».
Активно здійснюється волонтерська діяльність. Було зібрано благодійні кошти у сумі 1000 грн для онкохворих дітей, за що колектив Першотравневого закладу «Малятко» відзначений подякою  міжнародного благодійного фонду «Сильні духом». Для цього працівниками закладу проведено лялькову музичну виставу «Кізонька». Збирали разом зі школою допомогу воїнам АТО.
Створена власна система роботи з батьками, які є активними учасниками педагогічного процесу. Співпраця дошкільного закладу і батьків здійснюється за основними напрямками: педагогічна просвіта батьків (батьківський всеобуч, групові батьківські збори, засідання за «круглим столом», тренінги); залучення батьків до навчально-виховного процесу (проведення днів відкритих дверей, відкритих занять для батьків, родинних свят, екскурсій, спортивних змагань разом із батьками, трудових справ). Батьки вихованців  залучаються до організації та проведення  святкових заходів: «Нумо, друзі, з нами в дитсадочок за знаннями», розвага «Хай в серці кожної дитини живе любов до України», свято «Осінній калейдоскоп», свято «Подарунок для Діда Мороза», розвага «Здрастуй, весно красна, здрастуй, сонце ясне», свято «Джентльмен шоу!», випускне свято «Шкільна мандрівка», спортивне свято «Святом спорту діти зустрічають літо».
16 листопада  2016 року відбулася відкрита публічна презентація діяльності закладу, яка надала можливість членам комісії, батькам, громадськості ознайомитися із здобутками закладу, умовами перебування дітей, системою роботи.
Відповідно до робочої програми в ході засідання атестаційної комісії 22 листопада 2016 року було погоджено висновки членів атестаційної комісії за напрямами освітньої діяльності Першотравневого дошкільного навчального закладу «Малятко» та сформовано вмотивовані рекомендації щодо підвищення якості надання закладом освітніх послуг населенню.
За результатами засідання атестаційної комісії 30 листопада 2016 року, відповідно до наказу відділу освіти районної державної адміністрації від                 30 листопада 2016 року № 215 «Про підсумки державної атестації Першотравневого дошкільного навчального закладу «Малятко» заклад визнано «АТЕСТОВАНИМ».

Фото: ПерейтиДжерело: https://photos.google.com/share/AF1QipOskWxHTHfU3tXnw5nlMvjQgAXosm5THZ0oIJ6FsWmYOPRWyWeec1XolwONTQ_duA/photo/AF1QipPgXhd
Категорія: Матеріали | Додав: ІРМК (27.01.2017)
Переглядів: 278 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]