Пятница, 25.05.2018, 20:46
Головна » Статті » ІКТ » Безпечний Інтернет

Безпечний Інтернет:що потрібно знати?
Особливу групу ризику становлять діти. Хоч вони, як правило, більш обізнані у сучасних технологіях, ніж їх батьки, але ще не мають достатніх соціальних навичок, щоб відрізнити правду від фальсифікації. 8 лютого2011 року, у День безпечного Інтернету компанія «Майкрософт Україна» презентувала дослідження, що демонструє поведінку в Інтернеті дітей та підлітків – користувачів мережі. Протягом останнього року кількість дітей віком 10-17 років, які опанували Інтернет, становила 96%, але про те, які ризики існують в мережі і як на них реагувати, знає менше половини. Окрім того, багато дітей безтурботно розміщують особисту інформацію і ходять на зустрічі з віртуальними знайомими.

Цікаві цифри (за матеріалами досліджень компанії "Київстар"):

· 78% українських дітей старше 6 років користуються інтернетом;

· 24% батьків не знають про те, що їхні діти виходять в інтернет через мобільні телефони;

· 9% батьків не підозрюють, що їхні діти виходять в інтернет через мобільні телефони батьків;

· 8% батьків не знають, що їхні діти відвідують інтернет-клуби;

· 27% дітей зізналися, що в інтернеті з ними контактували незнайомці, 30% з них пішли на контакт;

· 28% висилали фото віртуальним знайомим;

· 7% ділилися в інтернеті інформацією про сім'ю.

6 правил для батьків — розумних користувачів Інтернету

1. Розмістіть комп’ютер у кімнаті, яку використовують усі члени родини.
2. Використовуйте будильник для обмеження часу, якій дитина проводить в Інтернеті.
3. Використовуйте технічні засоби захисту: функції батьківського контролю в операційній системі, антивірус та спам-фільтр.
4. Створіть «Сімейні інтернет-правила», що містять правила онлайн-безпеки для дітей.
5. Проводьте більше часу із дитиною. Всіляко заохочуйте обговорення тем, пов’язаних з Інтернетом.
6. Навчайте дітей критично ставитися до інформації в Інтернеті і не повідомляти конфіденційні дані он-лайн.


Термінологічний словник

Фíшинг (англ. phishing ['fiʃiŋ] від fishing — рибальство) — вид шахрайства, спрямованого на неправомірне отримання конфіденційної інформації. Зазвичай зловмисник посилає електронною поштою підробку підофіційний лист- від банку або платіжної системи, - де вимагає «перевірки» певної інформації або виконання певних дій.Цей лист зазвичай містить посилання нафальшиву веб-сторінку, яка імітує офіційну,з корпоративним логотипом і наповненням, і містить форму, що вимагає ввести конфіденційну інформацію - від домашньої адреси до пін-коду банківської картки.

Кардинг – вид шахрайства, при якому проводиться операція з використанням банківської картки або її реквізитів, не ініційована або не підтверджена її власником.

Буллінг (англ. bullying) – залякування, переслідування, знущання, глузування й інші дії – які здатні налякати, принизити й іншим чином негативно впливати на дитину.  Цей вид насильства набув широкого поширення в середовищі підлітків. Вони створюють сайти, присвячені одноліткам, які з тих чи інших причин стають «ізгоями», розміщують компрометуючі їх фотографії, надсилають анонімні образливі та загрозливі повідомлення, розпускають непристойні чутки. Іноді сцени знущання знімаються на фото – або відеокамеру і потім поширюються через Інтернет.

Грумінг (англ. grooming) – входження в довіру до дитини з метою використання її у брутальних цілях.

Троллінг(від англ троллінгу-Ловля на блешню) - розміщення в Інтернеті(на форумах,в дискусійних групах, у вікі-проектах та ін) провокаційних повідомлень з метою викликати конфлікти між суб'єктами, взаємні образи іт.п.Особу, що займається троллінгом, називають тролем,що збігається з назвою міфологічної істоти.

Spyware (шпигунське програмне забезпечення) – вид програмного забезпечення, призначення якого - збирати інформацію про дані, що зберігаються на комп’ютері чи про дії, які виконує користувач. До цієї групи можна віднести деякі види вірусів (троянський кінь), клавіатурні шпигуни тощо.

http://www.onlandia.org.ua – On-ляндія. Безпечна веб країна – Інтернет-портал, присвячений проблемі безпеки дітей в Інтернеті.
Категорія: Безпечний Інтернет | Додав: ІРМК (03.01.2013)
Переглядів: 1079 | Теги: безпека в Інтернеті | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]