Среда, 25.04.2018, 08:27
Головна » Статті » Заклади освіти » Методичні матеріали

Моніторинг у 5, 10 класах (рекомендації)
Увага! До даної статті постійно додаються нові матеріали.
Моніторинг якості загальної середньої освіти проводиться серед усіх учнів 5 та 10 класів загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів і форм власності (далі – моніторинг) з метою оцінювання стану системи освіти та отримання об’єктивної інформації про її якість за результатами навчання учнів у початковій та основній школі.
Тривалість контрольної роботи 45 хвилин.
До проведення моніторингу з російської мови для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою долучаються лише ті учні 5 класів, які вивчали даний предмет у початковій школі.
Бажано, щоб під час проведення моніторингу в навчальних кабінетах знаходилися два вчителі: вчитель, який організовує виконання тестів моніторингу та його асистент. 
Організовують виконання учнями тестів моніторингу вчителі, які викладають даний навчальний предмет у 5-х та/або 10-х класах. Асистентом може бути вчитель даного або іншого навчального предмета.
Перед початком кожного уроку, на якому проводитиметься моніторинг, учні повинні дати відповіді на запитання анкети, розміщеної у бланку відповідей з відповідного навчального предмета. Час для заповнення анкет не враховується до 45 хвилин, відведених учням для виконання тесту.
Збірники завдань з кожного навчального предмета складаються з 10 варіантів тестів, які розроблені відповідно до вимог чинних навчальних програм і відрізняються складністю, структурою та формою. Номери чотирьох із запропонованих 10, що містяться у збірниках завдань варіантів тестів, між учнями розподіляє вчитель, який проводить моніторинг.
Електронні версії цих збірників і номери варіантів тестів для виконання їх учнями будуть розміщені за 2 дні до визначеного графіком терміну проведення моніторингу на веб-сайтах Міністерства освіти і науки України (www.mon.gov.ua), Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (www.iitzo.gov.ua) і Національної академії педагогічних наук України (www.naps.gov.ua).
Кожен учень виконує один з чотирьох оголошених варіантів тесту і для виконання роботи використовує бланк відповідей із збірника завдань. Бланки відповідей можна використовувати з офіційних збірників матеріалів або роздруковувати із вищезазначених сайтів. Не дозволяється їх ксерокопіювати.
Окрім цього, умовами моніторингу передбачається заповнення анкети кожним вчителем, що викладає відповідний предмет у 10-х класах, та вчителями початкової школи, які викладали в нинішніх 5-х класах у попередні роки. Бланк анкети вчителя розміщений у збірнику інструктивно-методичних матеріалів.
Бланки відповідей, анкети учнів і вчителів заповнюють кульковими ручками з чорнилами синього, фіолетового або чорного кольорів. 
Учителі організовують виконання тестів протягом 45 хвилин. У класних журналах фіксується дата проведення заходу, а в графі «Зміст уроку» робиться запис «Моніторинг якості загальної середньої освіти». Оцінки в класні журнали не виставляються.
Правильні відповіді до завдань тестів з відповідних навчальних предметів будуть розміщені на веб-сайтах Міністерства освіти і науки України (www.mon.gov.ua), Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (www.iitzo.gov.ua) і Національної академії педагогічних наук України (www.naps.gov.ua) після завершення заходу. 
Роботи учнів 5-х класів перевіряють учителі початкової школи. Роботи учнів 10-х класів перевіряють учителі відповідного предмета.
Учителі в день проведення моніторингу перевіряють виконані учнями тести та передають бланки відповідей усіх учнів зі своїми підписами разом із заповненими анкетами вчителя й учня керівнику загальноосвітнього навчального закладу, який зберігає їх до відправлення до відділу освіти і науки районних (міських) державних адміністрацій. Оцінювання робіт здійснюється за рівнями навчальних досягнень учнів відповідно до інструктивно-методичних рекомендацій до кожного навчального предмета, зміст яких відображено в пояснювальних записках до кожного збірника завдань.
Керівники загальноосвітніх навчальних закладів організовують пакування матеріалів (бланки відповідей усіх учнів, їхні анкети та анкети вчителів) та разом з узагальненою статистичною звітністю передають їх до 17.12.2013 до відділів освіти і науки районних (міських) державних адміністрацій. 

Графік проведення моніторингу з окремих предметів: Скачати...
Форми статистичної звітності: Скачати...
Анкети для вчителів та інструктивно-методичні матеріали: Скачати...
Рекомендації щодо оцінювання та опис завдань до моніторингу 5, 10 класів з іноземної мови: Скачати...

Тут ви можете прослухати запис вебінару, проведеного ХАНО  і присвяченого питанням проведення моніторингу у 5, 10 класах. Аудіо-запис розбито на кілька частин, переходи між ними здійснюються натисканням кнопок Назад і Вперед.
Категорія: Методичні матеріали | Додав: ІРМК (01.11.2013) W
Переглядів: 28857 | Коментарі: 19 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 191 2 »
19  
Моніторинг 10 клас. Українська література. Збірники тестових завдань: 
Скачати...

18  
Моніторинг 5 клас. Іноземні мови. Збірники тестових завдань: 
Скачати.

17  
Моніторинг 10 клас. Іноземна мова. Збірники тестових завдань:  
- англійська мова;
- німецька мова.

16  
Російська мова. 5 клас. Збірники тестових завдань:
- для шкіл з навчанням українською мовою;
- для шкіл з навчанням російською мовою.

15  

14  
Відповіді до моніторингу з української мови, 5 клас: 
- для шкіл з українською мовою навчання;
- для шкіл з російською мовою навчання.

13  
англійська мова

12  
Моніторинг 10 клас. Алгебра. Збірники тестових завдань: 
- для шкіл з навчанням українською мовою
- для шкіл з навчанням російською мовою.

11  
Моніторинг 5 клас. Українська мова. Збірники тестових завдань:
- для шкіл з навчанням українською мовою;
- для шкіл з навчанням російською мовою.

10  
Моніторинг 10 клас. Біологія. Збірники тестових завдань:
для шкіл з навчанням українською мовою;
для шкіл з навчанням російською мовою.

1-10 11-19
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]