Суббота, 24.02.2018, 21:55
Головна » Статті » ЗНО » На допомогу учаснику

Про вступ до ВНЗ у 2013 році
 Відповідно до умов вступу 2013 року цьогоріч абітурієнти, як і у попередні роки, можуть подавати документи до 5 ВНЗ на 3 спеціальності в кожному.
 Прохідний бал визначено такий: мінімум 124 бали - з непрофільних предметів і мінімум 140 - з профільних. У випадку, якщо абітурієнт з непрофільного предмету набрав менше 124 балів, а з профільного предмету отримав не менше 170 – ВНЗ може його зарахувати. ВНЗ також можуть самостійно підняти рівень прохідного балу і визначити два профільних предмета.
 У вступній кампанії 2013 року також збережено систему пільг і бонусів. Зокрема, бонуси отримають: переможці IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад та III етапу Всеукраїнських конкурсів-захистів робіт членів Малої академії наук (МАН) – за диплом І ступеня - 50 додаткових балів, ІІ ступеня - 40 балів, ІІІ ступеня - 30 балів; випускники підготовчих курсів ВНЗ (у деяких ВНЗ цей бонус дійсний тільки для абітурієнтів із сільської місцевості) – 20 балів. Додаткові бали нараховуватимуться лише за умови, що профіль підготовчих курсів, предметна спрямованість олімпіади чи тематична секція МАН відповідають профільним предметам вступних випробувань.
Пріоритет при рівних балах матимуть (саме у наведеному порядку):
 1. Сироти;
 2. Члени сімей військових при вступі до вищих військових навчальних закладів та військових підрозділів ВНЗ;
 3. Інваліди III групи, а також діти інвалідів з малозабезпечених сімей;
 4. Демобілізовані з армії в рік вступу;
 5. Діти з багатодітних сімей;
 6. Медалісти;
 7. Інші категорії абітурієнтів, яким ВНЗ віддасть перевагу.
Терміни вступної кампанії:
подача документів:
 • 1 – 20 липня – подача документів на спеціальності, для вступу на які необхідно складати вступні іспити чи проходити творчий конкурс
 • 1 – 31 липня – подача документів
 • іспити:
 • 21 – 31 липня – складання вступних іспитів
 • 11 – 31 липня – проведення творчих конкурсів
зарахування:
 • 1 серпня до 12:00 – оприлюднення рейтингових списків із зазначенням рекомендованих до зарахування - «перша хвиля»
 • 1 – 4  серпня – подача оригіналів документів рекомендованими до зарахування «першої хвилі»
 • 5 серпня до 12:00 – оприлюднення списків «другої хвилі»
 • 5 – 7 серпня – подача оригіналів документів рекомендованими до зарахування «другої хвилі»
 • 8 серпня до 12:00 - оприлюднення списків «третьої хвилі»
 • 8 – 10 серпня – подача оригіналів документів рекомендованими до зарахування «третьої хвилі»
результати зарахування:

 • 11 серпня – оголошення результатів зарахування на навчання за державним замовленням
 • 25 серпня – оголошення результатів зарахування на навчання за контрактом.
 Перелік документів для абітурієнтів, що вступають до ВНЗ на базі повної загальної середньої освіти (у випадку особистого звернення до приймальної комісії копії без оригіналів вважаються недійсними. Мається на увазі, що слід пред’явити оригінали документів при подачі копій):
 • заява за встановленим зразком;
 • паспорт, військовий квиток чи посвідчення про приписку;
 • атестат про повну загальну середню освіту з додатком до нього (для випускників ВНЗ ІІ акредитаційного рівня нагадуємо – потрібен саме атестат, а не диплом);
 • сертифікат чи сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання із додатком;
 • медична довідка за формою № 086-о;
 • шість кольорових фотокарток розміром 3х4 см.
Пам’ятайте: копії документів Ви можете подати до п’яти різних ВНЗ на 3 різних спеціальності у кожному, але оригінали – лише один раз. Уся інформація про подані Вами документи фіксується у єдиній державній електронній базі з питань освіти (ЄДЕБО) незалежно від форми подачі (електронної чи паперової).
У 2013 році, як і у попередньому, з 1 липня буде працювати система електронного вступу до ВНЗ. Міністерство освіти і науки України запевняє, що 2013 року дана система була протестована і збоїв у її роботі помічено не було. Тож якщо Ви бажаєте подавати документи до ВНЗ у електронній формі, виконайте наступні кроки:
 1. Зареєструйтесь на сайті http://ez.osvitavsim.org.ua/, зазначивши адресу електронної скриньки, до якої маєте доступ; номер, пін-код та рік отримання сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання; серію та номер атестата про повну загальну середню освіту.
 2. Якщо Ваші паспортні дані відповідають тим, що вже знаходяться у ЄДЕБО, на вказану Вами адресу електронної скриньки надійдуть логін та пароль для доступу до особистого електронного кабінету.
 3. Авторизувавшись у особистому електронному кабінеті, Ви маєте внести до Єдиної бази такі дані про себе: стать, місце проживання, номери телефонів (домашній та/або мобільний, із зазначенням телефонних кодів), номер та дату видачі медичної довідки за формою № 086-о, середній бал додатка до атестата про повну загальну середню освіту та обрати вищі навчальні заклади і напрями (спеціальності), на які бажаєте подавати заяву про вступ. У разі необхідності можна внести дані щодо інших власних сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання.
 4. На протязі двох діб з моменту подачі заяви необхідно переглядати її статус (у тому ж електронному кабінеті): якщо до закінчення зазначеного терміну статус не зміниться із "Заяву подано до ВНЗ" на інший, заяву автоматично буде анульовано. У такому разі спробуйте подати її ще раз.
 5. У подальшому уважно стежте за статусом заяви: чи допущено Вас до участі у конкурсному відборі, і з 12.00 1 серпня – чи рекомендовано до зарахування. Зверніть увагу, що списки осіб, рекомендованих до зарахування, будуть також викладені на сайтах ВНЗ. Якщо Вас було рекомендовано до зарахування одним чи кількома вищими навчальними закладами, не забудьте у встановлені терміни подати до одного з них оригінали документів.
Пам’ятайте також, що Ви маєте право забрати оригінали документів та подати їх до іншого ВНЗ. Питання про повернення оригіналів документів приймальна комісія повинна розглянути в день подання Вами письмової заяви. Будь-які заперечення представників ВНЗ щодо видачі оригіналів документів є незаконними і можуть бути оскаржені.
Бажаємо успіху!
Категорія: На допомогу учаснику | Додав: ІРМК (19.06.2013)
Переглядів: 1145 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]